Vasaras riepas

Saskaņā ar LR likumdošanu ikvienam transportlīdzeklim, kura pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, kā arī to piekabēm ir jābūt aprīkotām ar ziemas riepām periodā no 1. decembra līdz 1 martam. Turpretim riepas ar radzēm ir atļauts izmantot no 1. oktobra līdz 1. maijam. Visā pārējā laikā ir atļauts pārvietoties ar vasaras riepām. 

Teorētiski ar ziemas riepām ir atļauts braukt visu cauru gadu, taču liela daļa autovadītāju tās cenšas nomainīt maksimāli ātri. Pašreizējos apstākļos, kad pavasaris nav atnacis pat aprīlī pāreja uz vasaras riepām būtu neprāts. Ne mazums ir redzēts, ka autovadītāji, kas no rīta dodas uz darbu ar mokām izbrauc no stāvvietas, jo auto pa nakti ir piesalis vai gluži vienkārši sniega sega ir tik bieza, ka to izdarīt ir ļoti grūti. Ziemas riepām tomēr ir daudz labāka saķere, tās ir mīkstākas un galarezultātā autovadītājs, tomēr dodas savos darbos. Gadījumā, ja transportlīdzeklis būtu aprīkots ar vasaras riepām, auto paliktu turpat uz vietas, bet, ja izdotos aizbraukt autovadītājs apdraudētu ne tikai savu, bet arī visu apkārtējo dzīvību.

Parūpējieties par sevi, tuviniekiem un apkārtējiem. Nelieciet vasaras riepas, kamēr naktī temometra stabiņš vēl nokrīt zem 0 grādiem pēc Celsija.