Categories
Blogs

Pieaug sieviešu skaits uz ceļiem

Autovadītāja apliecību dinamika liecina, ka autovadītāju skaits ar katru gadu pieaug. Ienāc un uzzini vairāk.

Izsniegto vadītāja apliecību skaits pieaug

Laika posmā no 2000. gada 1. janvāra līdz 2012. gada 1. janvārim kopējais b-kategorijas autovadītāju skaits Latvijā ir pieaudzis par vairāk kā 200 tūkstošiem (552`153 pirms 12 gadiem līdz 763`195 izsniegtām vadītāja apliecībām 2012. gadā).  Tomēr, neskatoties uz pieaugošo apliecību skaitu, vismaz Rīgas ielās ir skaidri redzams, ka pēdējos piecos gados automašīnu skaits ir samazinājies. Daļa ir aizbraukusi uz ārzemēm, citi ar auto pārvietojas tikai brīvdienās uz laukiem, savukārt trešā daļa no autobraukšanas ir atteikusies vispār.

Palielinās sieviešu autovadītāju skaits

2000. gadā uz Latvijas autoceļiem ievērojami dominēja vīrieši. To skaits pārsniedza 66%, attiecīgi tikai nedaudz vairāk kā 33% bija sievietes.  Uzlabojoties ekonomiskajai situācijai un pieaugot sieviešu pašapziņai likumsakarīgi palielinājās arī autovadītāju sieviešu skaits. Procentuāli pieaugums ir gandrīz 10% (43% no kopējā skaita 2012. gadā), savukārt absolūtos skaitļos tas izskatās vēl iespaidīgāk.

Pēdējo 12 gdu laikā sieviešu autovadītāju skaits ir pieaudzis par 154 tūkstošiem ( 184`053 2000. gadā līdz 327`934 2012. gadā). Savukārt vīriešu skaits attiecīgajā laika periodā ir palielinājies tikai par 67 tūkstošiem (368`100 2000. gadā līdz 435`261 2012. gadā).

Ņemot vērā, ka statistiski sieviešu skaits Latvijā ir nedaudz lielāks nekā vīriešu, var prognozēt, ka tuvākajos gados šī tendence turpināsies un sieviešu autovadītāju skaits procentuāli vēl palielināsies. Tas savukārt atkārtoti apliecina, ka tās autoskolas, kas pieliek lielākas pūles sieviešu pievilināšanai vai pat pilnībā koncentrējās uz sieviešu apmācību savu tirgus daļu varēja un arī nākotnē varēs veiksmīgi palielināt.

Savukārt topošajiem autovadītājiem tas dod cerību un vienlaikus kalpo kā apliecinājums, ka, lai arī autovadīšanas apmācības process ir ilgs un mokošs, tas tomēr ir izdarāms. Ja neticat, nākamreiz, kad staigāsiet pa ielu paskatieties, kas sēž pie stūres. Tie nav cilvēki ar pārdabiskām spējām vai īpašiem talantiem, bet parasti cilvēki un, ja viņi ir ieguvuši tiesības, tad arī Jums izdosies. Lai veicas!

Gadījumā, ja vēlaties uzzināt vairāk par autovadītāju skaitu dinamiku dažādās braucamrīku kategorijās, aplūkojiet CSDD mājas lapu.