Par bailēm braukt ziemā

Šodien braucot pa Rīgu aizdomājos, kādēļ tik daudzi baidās no braukšanas ziemā un ieziemo savus braucamos līdz pavasarim, kad sniegs būs nokusis. Daļa nevēlas, lai auto bojātu sāls, ar ko tik bagātīgi tiek kaisītas mūsu Rīgas ielas. Citiem nepatīk braukt pa sniegu un ledu, jo tad braukt kļūst grūtāk, vairāk slīd u.t.t. Ir vēl tādi, kuriem auto tehniskais stāvoklis to vienkārši neļauj aukstumā iedarbināt. Skaidrs, ka, ja bez braukšanas var iztikt un pietiek ar sabiedrisko transportu, tad nevajag braukt, jo tādējādi tiek ietaupīta nauda, uzlabots gaiss pilsētā un pārējiem braucējiem kļūst vieglāk braukt.

Tomēr ir nepareizi, ja auto tiek nolikts malā tikai dēļ bailēm, jo bailes baro bailes un šādā scenārijā cilvēks nākotnē jutīsies nepārliecināts ne tikai ziemā, bet arī vasarā. Savukārt nepārliecinātība intensīvā satiksmē vai bīstamās situācijās var maksāt tik dārgās sekundes un novest pie nelaimes. Šī iemesla dēļ ar bailēm ir jātiek galā jau braukšanas apmācības laikā, taču, ja tas nav izdevies pastāv divas iespējas – (1) palūgt, lai braukt pamāca kāds pieredzējis un nosvērts draugs vai radinieks, (2) nostiprināt savas iemaņas, braucot ar braukšanas instruktoru (arī tam ir jābūt mierīgam). Otrs variants ir daļēji labāks, jo nebūs jāuztraucas, ka auto varētu tikt sabojāts (tā ir instruktora problēma), kā arī saņemsiet daudzus bezmaksas padomus, konsultāciju par pareizu braukšanu. Ar pāris reizēm varētu pietikt, lai šīs bailes pārvarētu, savukārt pirmā varianta priekšrocība neapšaubāmi ir zemākas izmaksas.

Otrs iemesls, kādēļ ir vērts braukt ziemā ir patīkamās izjūtas, ko rada braukšana pa sniegotiem mežiem, turklāt nebūt nav nepieciešams braukt pa lauku ceļiem. Pabrauciet pa Pleskavas šoseju vai nedaudz nost no tās, virzienā uz Tumšupi, tur pa ceļam ir ļoti skaisti egļu un priežu meži, kas apsniguši veido brīnišķīgas ainavas. Asāku izjūtu cienītājiem varētu patikt slidināšanās pa ceļu, taču, lai to iemācītos darīt  ir nepieciešams atrast liela izmēra brīvu asfaltētu laukumu (nemēģiniet stāvvietās, tur ir novērošanas kameras) kopā ar kādu, kas to jau māk darīt. Svarīgi šajā gadījumā ir izjust mašīnu un to var iemācīties tikai darot, nevis baidoties. Pozitīvā ziņa, ja iemācīsieties braukt ziemā, tad braukšana vasarā jums būs tīrais nieks.