Kredīts pret auto

Brīdī, kad autoskola ir pabeigta un iegādāts savs auto, rodas dažādas papildus vajadzības, par, kurām iepriekš reti, kurš, t.sk. auto tehniskā apskate, OCTA, ja auto jaunāks arī KASKO apdrošināšana, auto tehniskā apkope (riepas, eļļas, remonti). Protams, arī degvielā aiziet liela daļa  no ikdienas budžeta, taču reizēm pienāk brīdīs, kad steidzami ir nepieciešama lielāka naudas summa, bet dzīvokli vai māju ieķīlāt negribās vai arī vienkārši nav ko ieķīlāt. Šādās situācijās viens no risinājumiem ir kredīts pret auto .

Lēmums par auto ieķīlāšanu nekad nav patīkams, taču to mīkstina apziņa, ka pēc ieķīlāšanas automobilis nav jānovieto stāvvietā, bet ar to iespējams turpināt braukt. Maksimālā naudas summa, ko iespējams saņemt ieķīlājot auto ir aptuveni 15 tūkstoši latu, taču vienlaikus ne vairāk kā 90% no auto vērtības. Detalizēti šī procesa norise un priekšnoteikumi tā izpildei ir apskatīti rakstā Kredīts pret auto ķīlu, taču īsumā varam pateikt, ka, lai saņemtu aizdevumu pret auto jums ir jābūt auto īpašniekam, savukārt auto ir jābūt ar tehnisko apskati un tas nedrīkst būt vecāks par 20 gadiem.

Ar auto ieķīlāšanu saistītie riski

Galvenais risks, kas saistīts ar auto ieķīlāšanu ir potenciālā iespēja, ka aizdevumu neatmaksājot auto tiek atņemts. Savukārt otrs risks ir saistīts ar neapdomīgu aizņemšanos. Naudu aizņemties ir viegli, taču daudzi, bieži vien, aizmirst, ka kredīts būs arī jāatmaksā un brīdī, kad sāk pienākt atgādinājuma vēstules tās vienkārši ignorē. Rezultātā var sanākt darīšana ar tiesu izpildītājiem vai parādu piedzinējiem, kas draud ar auto un citu mantisko vērtību zaudēšanu. Izvēloties paņemt kredītu, tiek parakstīts līgums, kuru nepildot ir jārēķinās ar sankcijām. Otra alternatīva ir bēgt uz ārzemēm, bet maz ticams, ka dzīve prom no mājām ir tas labākais risinājums.

Auto kredīti un autoskolasriga.lv turpmākā attīstība

Kredīts pret auto ir pirmais raksts rubrikā par auto juridiskajiem (tehniskā apskate, octa, kasko, ceļa nodoklis, auto kredīti, auto pārrakstīšana, atdzīšana un pārreģistrēšana Latvijā) un tehniskajiem aspektiem (eļļas, spuldžu, logu tīrāmo slotiņu u.c. maiņa). Ņemot vērā, ka vasaras sezonā portāls bija savu darbību pieklusinājis, jaunu tēmu iekļaušana varētu sniegt jaunu elpu un vienlaikus palīdzētu autoskolas Rīgā audzēkņiem, taču vienlaikus arī visiem citiem kursantiem un autoskolu beidzējiem Latvijā.

Ja uzskatat, ka ir kāda tēma, kas ir nepamatoti aizmirsta, lūdzu ierakstiet to komentāros vai izmantojiet sadaļā kontakti pievienoto saziņas kontaktformu. Jūsu viedoklis ir mums svarīgs.