Jauna dizaina autovadītāja apliecība 2013

Sākot ar 2013. gada 2. janvāri visiem autoskolu beidzējiem, kas iegūs pirmreizējo transportlīdzekļa vadītāja apliecību, kā arī autovadītājiem, kas mainīs veco apliecību tiks izsniegta jauna parauga autovadītāja apliecība.

Jauno transportlīdzekļu vadītāju apliecību ieviešana veco apliecību īpašniekiem neradīs nekādas problēmas, jo tās būs spēkā līdz pat to darbības termiņa beigām. Jaunā dizaina autovadītāja apliecības tiek ieviestas, pamatojoties uz ES direktīvu, ar mērķi nodrošināt vienotus autovadītāja apiecību standartus visā Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas teritorijā. Šobrīd iepriekš minēto organizāciju dalībvalstu teritorijā ir spēkā 110 dažāda veida apliecības, kas apgrūtina iespējas tās atpazīt un pasargāt no viltošanas. Latvijas autovadītājiem jau līdz šim bija moderna, plastikāta, augsti aizsargāta autovadītāja apliecības, taču citur Eiropā spēkā joprojām bija no kartona veidotas apliecības.

Plānots, ka pāreja uz jaunajām apliecībām noslēgsies 2022. gada beigās. Termiņš ir pieskaņots tam, lai autovadītāji, kas ieguvuši tiesības 2012. gada nogalē (derīguma termiņš ir 10 gadi) varētu bez bažām izmantot savas apliecības arī turpmāk. Ja jūs šobrīd apgūstat teorētiskās un praktiskās zinības autoskolās rīgā, tad variet būt droši, ka pēc eksāmenu nokārtošanas iegūsiet jaunā parauga autovadītāja apliecību. Esiet gatavi, ka to vēlēsies redzēt visi jūsu paziņas un draugi, kas tiesības ieguvuši agrāk un staigā ar vecajām apliecībām.

Pielikumā pievienojam arī video ar oficiālo iestāžu skaidrojumu par šo tēmu.