Drošas braukšanas skola

Drošas braukšanas skola (DBS) sevi pozicionē kā autoskola, kas apmāca ne tikai iesācējus, bet autovadītājus ar stāžu.

DBS dibināta 2007. gadā un ir spējusi iemantot plašu atpazīstamību ar saviem ekstrēmas braukšanas kursiem, kuru laikā kursanti mācās kā savaldīt auto sliktos laikapstākļos, t.sk. sniegā un dubļos.

Braukšanas instruktori ir speciāli apmācīti “Swedish Active Drinvin School”, Zviedrijā, un citās sporta braukšanas autoskolās Eiropā. Ne mazāk svarīgi, ka šeit par instruktoriem strādā arī bijušie un esošie autosportisti. Tas ļauj nodot gan teorētiskās un kursos iegūtās zināšanas, gan prasmes autobraukšanā, kas slīpētas gadu gaitā, piedaloties dažādās sacensībās Latvijā un ārzemēs.

Kādēļ izveidota DBS?

Viens no Drošas braukšanas skolas mērķiem ir uzlabot satiksmes drošību Latvijā. Nav nekāds noslēpums, ka negadījumi uz ceļa un bojāgājušo skaits šajos negadījumos Latvijā ir būtiski lielāks kā ES vidēji. Viens no iemesliem šādai nelāgai statistikai ir sliktais ceļu stāvoklis, taču arī autovadītāju braukšanas kultūra un (ne)prasmes arī nav bez vainas.

Autovadītāji, kas ir ne tikai droši un pārliecināti par savām spējām, bet arī reāli māk izvērtēt apstākļus uz ceļa un var savaldīt automašīnu ekstrēmos apstākļos palielina iespējas izdzīvot ceļu satiksmē. Savā būtībā šādas prasmes ir kā apdrošināšanas polise, kurai nebeidzas termiņš un tā vienmēr ir līdzi.

Autoskolas DBS audzēkņi paralēli arī apgūst ekonomiskas braukšanas pamatus, kas ļauj ietaupīt degvielu un ietaupīt naudu uz auto remontiem?

Piedāvātie kursi

Autoskolā iespējams apgūt transportlīdzekļa vadītāja prasmes šādu kategoriju transportlīdzekļiem:

 • B kategorija (vieglais auto),
 • A kategorija (motocikli),
 • BE kategorija (ļauj vadīt vieglo auto ar piekabi ar pilnu masu līdz 3500 kg. Vilcēja un piekabes pilna masa nevar pārsniegt 7000 kg),
 • AM kategorija (mopēdi, motorolleri).

Pēc zināšanu apguves, kursantiem jākārto eksāmens CSDD. Pēc veiksmīgas pārbaudījumu izturēšanas CSDD izsniedz attiecīgās kategorijas vadītāja apliecību.

Vienlaikus DBS arī piedāvā speciālos drošas braukšanas kursus:

 • ziemas braukšanas kurss,
 • droša braukšana uz slidenām virsmām,
 • droša motobraukšana,
 • enduro motobraukšana,
 • autosporta privātstundas,
 • apmācība operatīvā transporta vadītājiem (uzņēmumiem),
 • ekonomiska braukšana komerctransportam (uzņēmumiem),
 • autoparka un autovadītāju audits (uzņēmumiem),
 • kolektīva saliedēšanas pasākumi (uzņēmumiem),
 • iemaņu atsvaidzināšana.

Ņemot vērā, ka skola ir izveidota 2007. gadā un joprojām veiksmīgi darbojas, varam secināt, ka izvirzīta koncepcija darbojas. Drošas braukšanas skolā kursus var apmeklēt gan iesācēji, gan tie, kas sevi uzskata par profesionāļiem, turklāt tiek pārdotas arī dāvanu kartes.

Kontakti

 • SIA “Drošas braukšanas skola”
 • Adrese: Kalnciema iela 37, Rīga (Kalnciema kvartāls)
 • Reģ. nr. 40003732540
 • E-pasts: info@dbs.lv
 • Mājaslapa: https://dbs.lv/ 

Atsauksmes par drošas braukšanas skolu

Internetā atsauksmes, t.sk. negatīvas var atrast par jebkuru, bet par DBS atsauksmes vairumā gadījumu ir pozitīvas. Jā, iespējams, tā nav pati lētākā autoskola Rīgā, bet instruktori ir profesionāli.

Galveno atpazīstamību Droša braukšanas skola ir izpelnījusies ar saviem ekstrēmās braukšanas kursiem, kurus labprāt apmeklē jauni un veci, kas vēlas justies pārliecinātāk par savām spējām braukt pa sniegotu, apledojušu vai salijušu ceļu. Tā kā auto remonts nav nekāds lētāis prieks un arī dzīvot gribas, iespējams, šādus braukšanas kursus būtu vērts iziet ikvienam.