Braukšanas eksāmena kļūdu vērtēšana

CSDD vadīšanas eksāmena kļūdu vērtēšanas metodika

Veicot figūras un braucot satiksmē, kļūdas tiek vērtētas saskaņā ar CSDD reglamentu „Transportlīdzekļu vadītāju tiesību iegūšanai noteikto dokumentu pieņemšanas, izsniegšanas un eksāmenu pieņemšanas kārtības 6. pielikumu. Eksāmens būs nokārtots, ja tā laikā nebūsi pieļāvis – (1) bīstamu kļūdu, (2) vairāk kā divas vienāda rakstura vidēji smagas vai vairāk kā trīs dažāda rakstura vidēji smagas kļūdas, (3) vairāk kā piecas nenozīmīgas kļūdas.

Inspektori nav briesmoņi un nav arī palīgi, bet gan neitrāli vērotāji. Pēdējo gadu pieredze liecina,ka inspektori savu darbu veic ļoti profesionāli un neitrāli. Algas viņiem ir salīdzinoši augstas un patreizējā bezdarba apstākļos viņi nav ieinteresēti speciāli kādu iegāzt, jo tas var dārgi atmaksāties pašiem.

Esi pārliecināts par savām spējām un Tev viss izdosies. Protams, vienmēr pastāv arī cilvēcīgais faktors vai arī iespēja, ka Tev ļoti paveicās un jābrauc ir tieši pa to maršrutu pa kuru ir desmit reizes braukts nodarbībās, tomēr, ja būsi iemācījies braukt, tad neviens ceļš un neviens manevrs nebūs par grūtu.

Pēc eksāmena inspektors informēs par pieļautajām kļūdām un tās izskaidros, kā arī lūgs parakstīt protokolu (saņemsi kopiju). Tālāk ir iespējami divi varianti:

1.) eksāmens ir nokārtots

(Apsveicam), pēc 15 minūtēm dodies uz kasi samaksāt par autovadītāja apliecību un pēc tam fotografēties. Apliecība tiks izgatavota 20 minūšu laikā;

2.) eksāmens nav nokārtots

Ja vēlies apstrīdēt rezultātus protokolu neparaksti un lūdz inspektoru Tevi informēt par pārsūdzēšanas kārtību. Motivētu iesniegumu CSDD vari iesniegt 30 dienu laikā pēc eksāmena un tas tiks izskatīts nākamo 30 dienu laikā (atbildi saņemsi rakstiski). Izskatīšanas laiks ir salīdzinoši ļoti ilgs un tas daudzus attur no eksāmena rezultātu apstrīdēšanas. Turklāt, kamēr iesniegums tiek izskatīts, Tu nevari pieteikties uz atkārtotu eksāmenu.

Ja rezultātam piekrīti, paraksti protokolu un piesakies uz atkārtotu eksāmena kārtošanu, taču to varēs kārtot ne ātrāk kā nākamajā darba dienā.