Autoskolu atsauksmes

Nevienam nav noslēpums, ka autoskolas izvēle ir viegls lēmums tikai tiem, kas dzīvo laukos, kur ir tikai viena mācību iestāde. Dzīvojot pilsētā, sevišķi Rīgā izvēles iespējas ir krietni lielākas, taču tas neko daudz neatvieglo, jo piedāvājums ir ļoti plašs. Ideālā gadījumā kāds no draugiem vai radiem ir nesen pabeidzis autovadītāju apmācību un var palīdzēt pieņemt pārdomātu lēmumu, balstoties uz savu pieredzi. Diemžēl šāda iespēja parasti ir tikai jauniešiem, jo sasniedzot 18 – 25 gadu vecumu lielākā daļa cenšas nokārtot tiesības.

Ko darīt pārējiem?  Liela daļa izvēlas uzticēties komentāriem internetā, taču tas nav pareizi. Varam samērā droši pieņemt, ka lielu daļu šo atsauksmju raksta pašu autoskolu pārstāvji (pozitīvas) vai to konkurenti (sliktas). No otras puses, vismaz daļa slikto atsauksmju varētu būt patiesas, jo cilvēkiem ir nosliece pateikt slikto, bet noklusēt pozitīvo. Viss, protams, būtu labi, bet, uzzinot, cik kāda autoskola vai braukšanas instruktors ir slikts, nevienam labāk nepaliek.

Kā uzzināt reālas autoskolu atsauksmes ?

Ja tuvāko paziņu lokā  nav iespējams uzzināt reālas atsauksmes par pieredzi, apmeklējot skolu, pēdējo 2 -4 gadu laikā ir iespējams cits risinājums. Sociālie tīkli ļauj sazināties ar cilvēkiem, ko neesi saticis jau daudzus gadus. Ja esi gana drosmīgs, vari izsūtīt vēstuli visiem saviem paziņām un draugiem (facebook vai draugiem.lv). Kādu atbildi noteikti saņemsi, kas būs labāk nekā nekas.

Otrs variants ir ielūkoties CSDD mājas lapā, kur publicēta statistika par autoskolu beidzēju sekmību, kārtojot teorētisko un praktisko eksāmenu pirmajā reizē. Dati par kursantiem, kas izkrīt un nokārto eksāmenu ar otro reizi diemžēl netiek piedāvāti, kas ir liels trūkums, jo daudzi nokārto eksāmenu ar otro reizi, bet mācību iestāžu, pasniedzēju statistika ir sabojāta.

Trešais variants ir vienkārši pieteikties jebkurā no autoskolām, kas piedāvā zemākas izmaksas. Reālais finansiālais ietaupījums gan būs nevis no atlaides dokumentu noformēšanai vai teorijai, bet no tā, cik ātri iemācīsies braukt. Daudzu kursantu pieredze liecina, ka iespējams ietaupīt līdz 500 eiro, ja, uzsākot braukšanu, ir labi apgūta teorija. Ceļu Satiksmes noteikumu pārzināšana ir kā drošs pamats, uz kura stāvot var pieņemt pārdomātākus lēmumus, nebraucot kā robotam, kas tikai seko braukšanas instruktora padomiem.

Tiem, kas vēlas mācīties autoskolā, kas nemēģina apkrāpt savus klientus ar pretrunīgiem līguma nosacījumiem ir vērts, ielūkoties, ko piedāvā autoskola credo, taču vienlaikus neazmirstot papētīt arī citas akcijas. Lai arī credo vairumā gadījumu piedāvā labākos nosacījumus, tomēr reizēm autoskola, kas ir tuvāk pie mājām būs izdevīgāka un ietaupīsies arī laiks, kas jāpavada ceļā.

Ja neesi pārliecināts, kuras mācību iestādes piedāvājums ir Tev piemērotākais, ielūkojies mūsu forumā. Iespējams, citu pieredze noderēs.