95 kods Rīgā

95 kods  – profesionālā autovadītāja apliecība

Ja vēlies būt profesionāls autovadītājs, kas veic komercpārvadājumus ar attiecīgas kategorijas transportlīdzekli, Tev ir vajadzīgs 95 kods.

  • Apmācību ilgums – 7 nodarbības
  • Mācību cena – 50 Ls (ar PVN)

Kas ir 95 kods ?

Šobrīd 95 kods ir tas, kas nošķir parastos autovadītājus no profesionāļiem (komerciālo pārvadājumu veicējiem). Prasību pēc šādas kvalifikācijas nosaka gan ES direktīvas, gan Latvijas nacionālā likumdošana. 95 kods Rīgā, Jelgavā vai citviet Latvijā ir iegūstams salīdzinoši vienkārši un neaizņem daudz laiku.

Kas vajadzīgs, lai iegūtu 95 koda kvalifikāciju ?

Saskaņā ar Ceļu satiksmes un drošības direkcijas prasībām, 95 kods var tikt iegūts, ja ir iepriekš pabeigta attiecīgās kategorijas apmācība autoskolā. Kvalifikācijas iegūšanai ir jānokārto eksāmens, kas ietver šādus soļus:

  • ceļu satiksmes noteikumu teorijas eksāmens (30 minūtēs jāatbild uz 35 jautājumiem) (pieļaujamās kļūdas – 3);
  • padziļinātais teorijas eksāmens atbilstoši izvēlētajai kategorijai (60 minūtēs jāatbild uz 45 jautājumiem) (pieļaujamās kļūdas – 5);
  • praktiskā daļa 3 fāzēs – (a) trīs jautājumi par kravas nostiprināšanu, auto uzbūvi un aprīkojumu, (b) braukšanas figūras, (c) praktiskā braukšana 1,5 studnas ceļu satiksmē ;
Eksāmena vērtēšana

95. koda teorijas eksāmens tiek vērtēts saskaņā ar testa rezultātiem. Praktiskās daļas eksāmens profesionālās kvalifikācijas autovadītiem tiek vērtēts saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 103 “Transportlīdzekļu vadītāju tiesību iegūšanas un atjaunošanas kārtība un vadītāja apliecības izniegšanas, apmaiņas un atjaunošanas kārtība”.

95. koda apliecības derīguma termiņš

Saskaņā ar LR likumdošanu iegūtā profesionā vadītāja apliecība ir derīga 5 gadus. Lai saglabātu iegūto kvalifikāciju, autovadītājam ir noteiktajā laika posmā jāiziet atkārtota apmācība (ilgums 35 stundas). Pašlaik 95. kods iegūstams Rīgā, Jelgavā, Ventspilī, Liepājā un citviet Latvijā.