Categories
Blogs

Par CSDD izmēģinājuma eksāmenu

Šaubies vai iet uz CSDD braukšanas izmēģinājuma eksāmenu. Izlasi šo rakstu un tev viss būs skaidrs.

Jau gandrīz divus gadus CSDD piedāvā gan topošajiem autovadītājiem (pēc 14 braukšanas nodarbībām), gan vadītājiem ar stāžu (pat, ja tikai uz papīra) un tiesībām kabatā veikt izmēģinājuma braucienu un pārbaudīt savas braukšanas iemaņas ar motociklu (tikai filiālē Rīgā) vai ar b kategorijas auto (visās CSDD filiālēs Latvijā). Protams, visus uzreiz interesē cena un tā ir 16,96 Ls par braukšanu ar auto un 20,13 Ls, braucot ar motociklu.

Kam ir jēga veikt izmēģinājuma braucienu?

Pirmā kategorija neapšaubāmi ir topošie vadītāji, kas tuvojas eksāmenam un vēlas mazināt pirms-eksāmena stresu, notestēt eksāmena auto (VW GOLF 5) vai vienkārši izmēģināt, kā ir braukt ar citu cilvēku blakus.

Otrā kategorija ir kursanti, kurus instruktori nelaiž pie eksāmena, jo uzskata, ka viņi vēl nav gatavi pastāvīgai braukšanai satiksmē. Tiesa izmēģinājuma braucienā inspektori, iespējams, ir pielaidīgāki, bet ne ļoti, tādēļ gadījumā, ja Tev izdosies nokārtot izmēģinājuma eksāmenu (tiek izdots protokols), tad pastāv ļoti liela iespēja, ka eksāmenam esi gatavs un ir vērts kārtīgāk parunāt ar instruktoru vai skolas administrāciju.

Trešā kategorija ir autovadītāji, kas ir ieguvuši tiesības jau sen, bet nav ilgstoši braukuši vai arī tie autovadītāji, kas vienkārši vēlas saņemt konstruktīvu kritiku un ieteikumus par savu braukšanas stilu. Nebaidieties, CSDD jums tiesības nevar atņemt, neskatoties uz jūsu pieļautajām kļūdām testa braucienā. 🙂

Izmēģinājuma eksāmena lietderība

Ir dzirdēts viedoklis, ka CSDD izmēģinājuma eksāmens ir dārgs un daļēji tā ir taisnība. Salīdzinājumam – (1) mācību braukšana 90 minūtes maksā 10 – 15Ls, (2) izmēģinājuma eksāmens50 minūtes maksā gandrīz 17Ls. Tomēr pats eksāmens maksā nedaudz virs 20 Ls un, ja ir sajūta, ka naktīs nevar gulēt un ir visu laiku jādomā par braukšanas eksāmenu, tad labāk veikt izmēģinājumu. Tas jebkurā gadījumā būs lētāk nekā izkrist jau figūrās vai pirmajā līkumā. Šādā gadījumā dodoties uz eksāmenu jau visa kārtība būs skaidra un nevajadzēs uztraukties par to, vai inspektori visus speciāli negāž ārā (tā, protams, nav taisnība).

Eksāmenam var pieteikties pa telefonu, klātienē, kā arī e-csdd. Ja ir interese aplūko CSDD mājas lapu.

Ideālā pasaulē pēc veiksmīga CSDD izmēģinājuma eksāmena tiktu piedāvāts piemaksāt starpību starp izmēģinājuma un reālu braukšanas eksāmenu un iegūt tiesības, taču praksē tā nenotiek, lai arī juridisku pretrunu šajā gadījumā nebūtu, jo braukt prasme ir tikusi apliecināta.